VOJENSKÁ EXPOZÍCIA MICHALA STRENKA – Stará Ľubovňa

Blog detail

VOJENSKÁ EXPOZÍCIA MICHALA STRENKA – Stará Ľubovňa 22 sep

VOJENSKÁ EXPOZÍCIA MICHALA STRENKA – Stará Ľubovňa

Vojenská expozícia Michala Strenka sa nachádza v podhradí  hradu Ľubovňa vedľa reštaurácie Izabela. Expozícia je venovaná pamiatke Michala Strenka, rodáka z Jarabiny, neďalekej obce. Je realizovaná formou vonkajšej aj vnútornej prezentácie, ktorou  približuje hlavne obdobie II. svetovej vojny.

Samotné umiestnenie expozície má symboliku v tom, že počas II. svetovej vojny na Ľubovnianskom hrade sídlilo nemecké trestné komando. Okrem predstavenia osoby Michala Strenka ponúka expozícia možnosť prejsť sa po realisticky vybudovanom zákope v celkovej dĺžke vyše 100 metrov a v jeho okolí možnosť vidieť niekoľko podzemných bunkrov a delostreleckých batérií. Návštevníci môžu v expozícii vidieť pozemnú a leteckú techniku. Expozícia obsahuje aj veľkú zbierku palných zbraní prevažne z obdobia II. svetovej vojny, ale aj zbrane povojnovej produkcie. Časť expozície venuje aktuálnym vojnovým konfliktom a pôsobeniu našich vojakov v týchto konfliktoch a jednotlivých mierových misiách.

Expozícia je v týždni otvorená pre objednané skupiny a počas sobôt, nedieľ a štátnych sviatkov pre verejnosť v čase od 11tej do 17tej hodiny.

Cenník

Základné vstupné: 5 €
Študent (ISIC karta): 4 €
Osoba ZŤP (preukaz ZŤP): 3 €
Dieťa 5 – 14 rokov: 3 €
Dieťa 0 – 4 rokov: zdarma
Sprievodca pre skupiny po dohode na tel.č.: +421907996342