VIKTÓRIINE ZÁHRADY – Stará Ľubovňa

Blog detail

VIKTÓRIINE ZÁHRADY – Stará Ľubovňa 22 sep

VIKTÓRIINE ZÁHRADY – Stará Ľubovňa

S najväčším bludiskom svojho druhu v strednej Európe. Čertova skala.

 

 

O Viktóriiných záhradách, bludisku a Čertovej skale

Pri vstupe do záhrad vás privíta skupina stromov, ktoré majú v budúcnosti vytvoriť tienistý lesík. V tomto priestore sa nachádza niekoľko rôznorodých zábavných prvkov, ktoré potešia nielen deti, ale aj starších.

Za lesíkom je rozľahlá lúka, ktorá je určená na rôzne voľnočasové aktivity, napr. piknik, šport či pozorovanie hviezd. Zároveň táto plocha slúži na kultúrne podujatia akými sú koncerty, divadelné vystúpenia alebo letné kino.

Najväčšiu časť záhrad tvorí bludisko, okolo ktorého je chodník lemovaný záhonmi kvetov, bylín a rôznych rastlín. Pri prechádzke týmito uličkami vás príjemne prekvapia, a čosi aj naučia, voňavý záhon aromaterapia, bylinky z babičkinej predzáhradky a množstvo iných pestrofarebných kvetov.

Oddýchnuť si môžete na drevených vyrezávaných lavičkách pod starodávnymi lampami, ktoré záhradám dodávajú tú správnu romantickú atmosféru.

Bludisko je rozdelené na 9 častí, každú z nich obýva jeden z deviatich majstrov, ktorí kreatívnymi úlohami učňom odovzdávajú svoje skúsenosti a pomáhajú im nájsť cestu do stredu bludiska, kde ich za odmenu čaká najkrajší výhľad na Ľubovniansky hrad z vyhliadkovej veže – Čertovej skaly

Majstrami sú postavy z povesti o Čertovej skale, ktorá rozpráva príbeh o tom, ako sa musel budúci hradný pán kvôli výstavbe hradu naťahovať s diablom – ten naňho chcel neskôr hodiť balvan, ktorý sa v podobe skalnej ihly nachádza na brehu rieky Poprad neďaleko obce Chmeľnica, jeho abstraktnou kópiou je vyhliadková veža v strede bludiska

 

Cenník

Do areálu Viktóriiných záhrad je vstup bezplatný, spoplatnený je iba vstup do bludiska
(počas podujatí môže byť vstupné upravené)
Dospelý 8,00 € /vstup
Dieťa** (6-14 rokov) /vstup
Senior (60 a viac rokov) / ZŤP 5,00 € /vstup
Dieťa** (5 a menej rokov) zdarma
Rodinný vstup (2x dospelý, 2x dieťa) 21,00 € /vstup + 4€ každé ďalšie dieťa